Plantacja

POMARAŃCZOWE POLE KULTURY

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych, manualnych oraz wskazywanie drogi jak kreatywnie i kulturalnie zagospodarować czas wolny dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ramach projektu organizowane są warsztaty i spotkania edukacyjne:

• spotkanie z kulturą i muzyką, na które zapraszamy inne organizacje i instytucje działające w obszarze kultury;
  • warsztaty manualne, podczas których uczymy się nowych technik z wykorzystaniem materiałów z recyklingu oraz codziennego użytku;
  • spotkania profilaktyczne organizowane wspólnie z Komendą Policji i instytucjami działającymi w ramach przeciwdziałania patologiom społecznym.
Spotkania prowadzone są przez zaproszonych gości, partnerów oraz przedstawicieli Fundacji.

AKADEMIA SMAKU

Celem działalności Akademii jest budowanie społeczności uczącej się poprzez wspólne gotowanie i rozmowy przy stole.

Trenerzy Akademii:

Jolanta Perz - Straga (Blog kulinarny straga.pl), Agnieszka Halama (Fundacja Marchewkowe Pole), Mirosława Olczak (Fundacja Marchewkowe Pole).

Formy pracy:

• organizacja warsztatów kulinarnych dla różnych grup wiekowych (przedszkolnych, szkolnych i dorosłych) lub różnych grup społecznych,
  • szkolenia tematyczne na życzenie klienta,
  • pokazy kulinarne,
  • promocja zdrowego żywienia,
  • organizacja warsztatów z kuchni polskiej, wybranych kuchni europejskiej lub fusion.
Projekt zakończony.

FESTIWAL DYNI

Festiwal Dyni - trzcianecka inicjatywa społeczna.

Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu jest Fundacja Marchewkowe Pole.

Partnerem inicjatywy jest Ośrodek Agroturystyczny Makowscy.

Celem Festiwalu Dyni jest tworzenie klimatu aktywności i integracja społeczności lokalnej.

Festiwal odbywa się w październiku i jest jesienną propozycją wspólnej zabawy i nauki skierowaną do społeczności lokalnej.

Integralnym elementem Festiwalu są warsztaty kulinarne prowadzone przez trenerów Akademii Smaku.

POMARAŃCZOWA CHOINKA

Akcja charytatywna organizowana w grudniu przez Fundację Marchewkowe Pole.

Akcja Pomarańczowa Choinka ma dać odrobinę szczęścia pod postacią świątecznych prezentów dzieciakom z naszej gminy.

W akcji może wziąć udział każdy, kto chce, podzielić się, bo ma trochę więcej; każdy kto chce pomóc, dzieląc się swoim czasem i umiejętnościami.

Partnerami Pomarańczowej Choinki są trzcianeckie szkoły oraz firmy, organizacje i instytucje z naszego miasta.

W akcję zaangażowani są wolontariusze Trzcianeckiego Centrum Wolontariatu.

SZKOLA MOODLE

Szkoła Moodle - platforma elearningowa Fundacji Marchewkowe Pole.

Celem projektu jest stworzenie darmowej przestrzeni na platformie dla instytucji działających w sferze, kultury, edukacji i zdrowia.
Na platformie udostępniana jest darmowa przestrzeń plus pakiet pomocy technicznej i merytorycznej dla organizacji sektora NGO.

Platforma Szkoła Moodle istniała od 2012 r. do 2019 r.
Partner projektu: Centrum HALAMA - Agnieszka Halama.

Projekt zakończony.